بلدهای محلی نقش مهمی در تصویرسازی مقاصد گردشگری روستایی دارند گردشگری

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: بلدهای محلی نقش مهمی در تصویرسازی از مقاصد به‌ویژه مقاصد گردشگری روستایی دارند. 

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: بلدهای محلی نقش مهمی در تصویرسازی از مقاصد به‌ویژه مقاصد گردشگری روستایی دارند. 

میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱  ۰ نظر   ۷۱۶ بازدید

بلدهای محلی نقش مهمی در تصویرسازی مقاصد گردشگری روستایی دارند

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان:

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان مجتبی میرحسینی اظهار کرد: بلدهای محلی نقش مهمی در هدایت گردشگران و تصویرسازی از مقاصد به‌ویژه مقاصد گردشگری روستایی را برعهده دارند و توانمندسازی فعالان گردشگری در این بخش به جریان گردشگری استان رونق می‌بخشد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان افزود: بدون تردید توانمندی علمی و عملی هر یک از این افراد به روند آشنایی گردشگران با تاریخ، طبیعت، سنت‌‌ها، آداب ‌و رسوم محلی در مناطق روستایی کمک مؤثری کرده که نهایتا به رشد و توسعه پایدار و هدفمند گردشگری روستایی که سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای در این بخش است، منجر خواهد ‌شد.

وی ادامه داد: دوره آنلاین راهنمای بومگردی و بلد محلی نیز با همکاری شرکت مهارت‌آموز اوشیدا برگزار می‌شود.

میرحسینی بیان کرد: در این دوره فراگیران با روش‌های مختلف راهنمایی گردشگران در سایت‌های تاریخی و طبیعی، تورگردانی، ویژگی‌ها و تخصص‌های لازمی که راهنمای محلی باید داشته باشد، آشنا می‌شوند.

وی گفت: علاقمندان به شرکت در این دوره می‌توانند از تاریخ ۱۸ دی‌ماه از طریق نشانی اینترنتی www.maharatamuz.com ثبت‌نام کنند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خاطرنشان کرد: در پایان دوره به شرکت‌کنندگان گواهینامه و کارت راهنمای گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اعطا می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

Code Image